Budowa krok po kroku [1 / 1]

Budowa domu na obszarach sieci przyrodniczej Natura 2000

07.07.2014

Sieć Natura 2000 zajmuje obecnie prawie 1/5 powierzchni lądowej naszego kraju. Obszarom na terenie sieci nie można odmówić ciekawych walorów krajobrazowych, jednak budowa domu jednorodzinnego na takim terenie wymaga przygotowania dodatkowych dokumentów „środowiskowych” oraz przejścia dodatkowej procedury w urzędzie.

czytaj więcej

Domy Kanadyjskie - jaki jest czas budowy domów z drewna?

10.02.2014

Krótki czas budowy domów kanadyjskich to niewątpliwy plus przemawiający na korzyść zastosowania tej technologii. Postawienie domu z drewna w stanie surowym zamkniętym zajmie od nawet kilkunastu dni do trzech miesięcy w zależności od wielkości budynku. W dodatkowy miesiąc lub dwa można wykończyć go „pod klucz". Dom kanadyjski to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zakończyć prace budowlane i od razu wprowadzać się do wymarzonego domu.

czytaj więcej

Pozwolenie na budowę

Wybór technologii, w której zostanie wybudowany dom, samego projektu domu, a także firmy wykonawczej to jedynie część kroków, jakie musimy podjąć, by móc cieszyć się własnym gniazdkiem. Istotnym etapem w tym dość złożonym procesie jest załatwianie formalności, w tym zwłaszcza pozwolenia na budowę.

czytaj więcej

Wybór projektu domu

Jeśli posiadamy już działkę, czas na wybór projektu domu. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest to decyzja, a trzeba zaznaczyć, że może nas kosztować wiele czasu i nerwów. Możliwości mamy bowiem bardzo wiele, tak jak czynników, które musimy wziąć pod uwagę.

czytaj więcej

Wybór działki

Jeśli marzy nam się budowa domu, a nie dysponujemy własnym gruntem, pierwszy krokiem powinny być poszukiwania odpowiedniej działki. Z oczywistych względów warto dokładnie rozważyć ten wybór, by podjąć decyzję, której nie będziemy żałować, a wręcz przeciwnie.

czytaj więcej

Wykonane przez derwi.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2019 - SENDOM.pl
Ul. Partyzantów 10c, 83-430 Stara Kiszewa • tel: +48 512768060 fax: 58 687 66 18
Znalezienie odpowiedniego, wymarzonego domu bywa zajęciem niezwykle czasochłonnym. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też oferujemy Państwu swoją pomoc. Dajemy Państwu do dyspozycji produkty najwyższej jakości. Całkowicie wykończone z zewnątrz, w dwóch wariantach wykończenia wnętrz: podstawowym i deweloperskim „pod klucz". Przykładamy szczególną wagę do detali, wykończeń nadających wyjątkowy charakter i styl.