Domy drewniane - cechy i zalety - Dobrze zabezpieczone drewno

Zastosowanie odpowiednich technologii sprawia, że domy z drewna są niezwykle trwałe i odporne na rożne czynniki, takie jak wilgoć czy ogień. Warto przy tym pamiętać, że na ich działanie w równym stopniu narażone są budynki wykonane z innych materiałów.

Podstawą zabezpieczenia, jeśli chodzi o domy drewniane, jest oczywiście odpowiednio dobrany surowiec. Wysokiej jakości drewno suszone komorowo jest doskonale zabezpieczone przed owadami, pleśnią czy grzybami. Ponadto istotną rolę odgrywa również odpowiednia impregnacja, zwłaszcza tych elementów, które są szczególnie podatne na zawilgocenie, np. zewnętrzne elementy konstrukcyjne domu czy też stykające się z elementami betonowymi.

Domy drewniane zabezpiecza się również przed pożarem. Rosnąca popularność tego typu konstrukcji sprawia, że sukcesywnie obalany jest mit, który mówi o „łatwopalności” domów z drewna. Stosowane są specjalne technologie, które opóźniają i utrudniają zapłon drewna, dzięki czemu domy drewniane nie różnią się w tym zakresie od budynków o innej konstrukcji. Ponadto odpowiednie okładziny, takie jak ognioodporne ściany kartonowo-gipsowe, ochronią przed ogniem wnętrze domu.

wszystkie porady

Wykonane przez derwi.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - SENDOM.pl
Ul. Partyzantów 10c, 83-430 Stara Kiszewa • tel: 58 687 66 18 tel.kom: 664 492 169 fax: 58 687 66 18
Znalezienie odpowiedniego, wymarzonego domu bywa zajęciem niezwykle czasochłonnym. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też oferujemy Państwu swoją pomoc. Dajemy Państwu do dyspozycji produkty najwyższej jakości. Całkowicie wykończone z zewnątrz, w dwóch wariantach wykończenia wnętrz: podstawowym i deweloperskim „pod klucz". Przykładamy szczególną wagę do detali, wykończeń nadających wyjątkowy charakter i styl.